Faydalı Bilgiler

"Faydalı Bilgiler" sayfamız, işletmeler ve girişimler için özel analiz araçları ve kaynakları hakkında bilgi verir. Self servis analiz platformumuz, stratejik analiz süreçlerinizi kolaylaştırarak veri odaklı karar almanıza olanak tanır.

Müşteri Yolculuğunda Rehber: Kano Modeli Matrisi

Günümüz hızla değişen iş dünyasında, şirketlerin ve girişimcilerin rekabet avantajı sağlamak ve müşteri memnuniyetini artırmak için inovasyona odaklanması kaçınılmazdır. İnovasyon sürecini daha etkili ve yönlendirici hale getirmek için kullanılan bir araç ise Kano...

devamını oku

GIDA ENDÜSTRİSİ GELECEK TRENDLERİ

Gıda endüstrisi, önümüzdeki on yıl boyunca büyük değişimler ve dönüşümler yaşayacak. Veriye dayalı beslenme, gıda şirketlerinin görev tanımlarının değişmesi, fonksiyonel gıdalara olan talebin artması ve tarımın evrimi gibi önemli trendler, sektörün geleceğini...

devamını oku
Gelecekte Konaklama ve Eğlence

Gelecekte Konaklama ve Eğlence

Gelecekte konaklama ve eğlence sektörü, bir dizi önemli trende ve dönüşüme tanık olacak. İnsan temasının değerinin artmasıyla birlikte, otomasyon ve yapay zeka gibi teknolojilerin insan dokunuşunu tamamlayıcı olarak kullanılması ve duygusal etkileşimlerin sağlanması...

devamını oku
Gelecekte Medya

Gelecekte Medya

Gelecekte medya sektörü, bir dizi önemli değişiklik ve trende tanık olacak. İsteğe bağlı video platformlarının yaygınlaşması, tüketicilerin içerik tercihlerinde büyük bir değişikliğe neden olacak. Aynı şekilde, dijitalleşme içerik üretiminden dağıtımına kadar her...

devamını oku

EISENHOWER MATRISI

Stratejik Odak, Karar Verme ve Zaman Yönetimi : Eisenhower Matrisi Günümüzde, yoğun iş temposu ve sürekli olarak değişen önceliklerle başa çıkmak, zaman yönetimi konusunu daha da kritik hale getiriyor. Ancak, zamanı etkili bir şekilde kullanmak sadece iş hayatında...

devamını oku
İlaç Sektörü Gelecek Trendleri

İlaç Sektörü Gelecek Trendleri

İlaç Sektörü Gelecek Trendleri önleyici sağlık hizmetlerinin önemini bizlere gösteriyor. Yıkıcı teknolojik gelişmelerle birlikte, ilaç endüstrisi 2030'a doğru büyük bir dönüşüm geçiriyor. Artık sağlık hizmeti sağlayıcıları sadece semptomları tedavi etmekle kalmayacak,...

devamını oku
danismanlarimiz-tugce-aslan

Dr. Tuğçe Aslan

Strateji 360 Yönetici Ortağı

logo-opinyu

Opinyu Yazıları

l

"Değişim"i Tek Bir Çatı Kavramla Tanımlamak: Toplum 5.0

Hayatımızda ve iş yaşantımızda neler değişiyor? Bu değişimler bizi nasıl etkiliyor? Peki neden sürekli değişimden bahsettiğimizi hiç düşündünüz mü? Okumaya devam et.

l

Tutku, Başarı Ve Mutluluk Üzerine

İş dünyasının en çok kullanılan metaforlarından biri "buzdağı metaforu"dur. Buzdağı metaforu ile en çok açıklamaya çalıştığımız kavramlardan biri ise "başarı"dır. Okumaya devam et.

logo-hbr-turkiye

Harvard Business Review Türkiye Yazıları

l

Sosyal İnovasyonu Uzaklarda Aramaya Gerek Var Mı?

HBR Blog için dört yıl önce yazdığımız "Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Analizi: Sosyal Girişimcilik Odaklı Bir Değerlendirme" başlıklı yazımızda sosyal girişimcilik anlayışını merkeze alan bir sürdürülebilir kalkınma modelinden bahsetmiştik. 2018'den bu zamana alan yazında sosyal girişimciliğin tanımı ve kapsamı ile tartışmalar için henüz bir fikir birliğine varılamadı. Okumaya devam et.

danismanlarimiz-hakan-aslan

Dr. Hakan Aslan

Strateji 360 Kurucusu

logo-opinyu

Opinyu Yazıları

l

Belirsizlik Mi? Risk Mi?

Şirketlerin ömrü sandığımızdan daha kısa olabiliyor. Türkiye'de, işletmelerin yüzde 80'i kuruluşlarından itibaren beşinci yıla ulaşamazken, yüzde 96'sı onuncu yıllarını göremeden faaliyetlerine son veriyor. Almanya'da bu rakam 18 iken, Fransa'da 9 yıla kadar indi. Okumaya devam et.

l

KOBİ’lerin Keskin Virajı: Stratejik Öngörü

Değişim hızının her geçen gün arttığı, belirsizliğin an be an yoğunlaştığı günümüz rekabet koşullarında işletmelerin sürekli olarak içerisinde bulundukları durumu ve faaliyetlerini gözden geçirerek stratejilerinde, taktiklerinde ve hatta hedeflerinde güncellemeler yapmaları gerekmektedir. Esneklik, verimlilik, çeviklik, sürdürülebilirlik kavramlarının günümüz koşullarında bu kadar ön plana çıkmasının en önemli sebebidir bu değişim. Okumaya devam et.

cantekin-ertekin

Cantekin Ertekin

ITGT Yönetici Ortağı

logo-dunya-gazetesi

Dünya Gazetesi Yazıları

l

Türkiye'den McKinsey Çıkar Mı?

Danışmanlık sektörünün geçmişi, ilk modern danışmanlık firmalarının kurulduğu 19. yüzyılın sonlarına dayanmaktadır. İlk yönetim danışmanlığı firmalarından biri 1886'da bir ortaklık olarak kurulan ve daha sonra 1909'da kurulan Arthur D. Little Inc.'dir. Okumaya devam et.

l

Varlık Odaklı Danışmanlık

Yaratıcı yıkım danışmanlık sektörü de dahil olmak üzere neredeyse her sektöre damgasını vurdu. Yaratıcı yıkım konusunda ünlü bilim adamı Clayton Christensen, bu yıkımın nasıl gerçekleştiğine dair bir formül ortaya koydu: Okumaya devam et.

baris-baris

Barış Barış

Girişimci Ve Yönetim Danışmanı

logo-linkedin

LinkedIn Yazıları

l

Stratejik Bakış Açısına Sahip Olmak

Stratejik düşünebilmek veya statejik bakış açısına sahip olmak mevcut durumu hem iç hem dış etkenleri düşünerek analiz etmek, olaylara uzun vadeli sonuçları ile bakmak becerilerine sahip olmak demek. Okumaya devam et.

error: